SİPARİŞYOLDA.COM KURUMSAL SAYFASINA HOŞGELDİNİZ!

İade & Değişim

Sitemizden satın alacağınız ürünler imalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple yollayacağımız bu faturayı özenle saklayınız.

Değişim ve iade işlemlerinde müşterilerimiz tarafından firmamıza gönderilen kargolara ait ücretler müşterilerimiz tarafından ödenir. Değişim işlemi sonrası yapılan gönderilere ait ücretler firmamız tarafından karşılanır.

Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde iade edebilirsiniz. Bu durumda ürünü, ürüne ait faturayı ve iade dilekçesini firmamıza ulaştırmanız gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünün ticari vasıflarını kaybetmemiş olması gerekmektedir. Ürünün iadesinde bir engel olmadığı servisimizce onaylandıktan sonra ürün bedeli 1-3 hafta içerisinde kredi kartınıza veya banka hesabınıza geri yatırılacaktır. Ambalajı açılmış, tahrip edilmiş, kullanılmış ürünlerin iadesi KESİNLİKLE kabul edilmez.

Sitemizden satın alacağınız sözleşme konusu ürürünün slze veya gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahipsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde bize faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün aşağıda da listelenen sözleşmenin 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya tarafınıza teslim edilen ürünün bize gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli tarafınıza iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Hür türlü gıda takviye ve vitamin ürünleri
-Telefon kontör siparişleri

Ürünüm eksik ya da yanlış çıkarsa ne yapmalıyım?
Ulaştırılan ürününüzün eksik veya yanlış olduğunu tespit ettiğinizde lütfen ürünü kullanmayınız ve 0212 472 6001 no'lu telefondan müşteri ilişkileri yetkililerimizle iletişime geçiniz.

Ürünü değiştirme süresi kaç gündür?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 iş günü içerisinde, ürün değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Satın aldığım ürünün ebatları uygun olmadığı takdirde değişim yapabilir miyim?
Sipariş vermiş olduğunuz ürünün ebatlarının uygun olmadığında ebat değişimi yapabilirsiniz. Değişim yapabilmeniz için ürünlerin kullanılmamış olması ve faturanın ibraz edilebilir olması gerekmektedir. Değişim işlemlerinizi Bakırköy'deki merkezimizi ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Ya da anlaşmalı kargomuz ile numara/renk değişim talebinizi gönderilmiş olan faturanın üzerinde bulunan iade/değişim formunu veya form mevcut değilse ıslak imzanızı içeren bir dilekçe doldurarak geri göndermeniz durumunda talep edilen değişim işlemi yapılacaktır.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?
Satın alınan ürünlerin iade edilebilmesi için; ürünlerin kullanılmamış olması ve faturasının ibraz edilmesi gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünü faturası ile beraber 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Özel kampanyalar dahilinde iade ve değişim koşullarında değişiklik yapma hakkı tarafımızca saklıdır.

İadeyi hangi kargo ile geri göndermem gerekiyor? Kargo ücreti bana mı ait?

Gönderiminizi Sürat Kargo ile yapmanız gerekmektedir. Sürat kargo ile yapılan gönderimin ücretini firmamız karşılamaktadır. Bu koşullarda değişim yapma hakkı tarafımızca saklıdır.


İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?
İade başvurunuz en geç 10 gün içerisinde işleme alınır, iade talebiniz kabul edildiğinde bunu takiben 10 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartı hesabınıza ürün bedeliniz iade olacaktır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.siparisyolda.com 'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ürünü iade ederken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Lütfen iade ve değişim amaçlı yaptığınız geri gönderimlerinizde, size gelen paketteki faturayı ve faturanın arka yüzünde bulunan formu veya form mevcut değilse ıslak imzanızı içeren bir dilekçeyi doldurarak doldurarak pakete ekleyiniz.

SiparişYolda.com'a iade şarları ile ilgili soru sormak ister misiniz?
Bize ürün iade ve değişimleri ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için [email protected] e-posta adresinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

SiparişYolda.com'u kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.